Galaktyka Imprez:

WSPIERAMY

EKO
NGO

TELEWIZJA REGIONALNEGO OŚRODKA POLITYKI SPOŁECZNEJ URZĘDU MARSZAŁKOWSKIEGO WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

  • Kopernik TV
  • TELEWIZJA REGIONALNEGO OŚRODKA POLITYKI SPOŁECZNEJ...

Lidzbark Warmiński podsumowuje rok

LIDZBARK WARMIŃSKI
To był czas wytężonej pracy na rzecz mieszkańców. Z burmistrzem Jackiem Wiśniowskim podsumowujemy rok 2018 w Lidzbarku Warmińskim.

Paweł Amulewicz, Telewizja Kopernik: Rok 2018 to był dobry czas dla Lidzbarka Warmińskiego?

Jacek Wiśniowski, burmistrz Lidzbarka Warmińskiego: Bardzo dobry, ponieważ z punktu widzenia nawet finansowego pozyskaliśmy 43 mln złotych dotacji na inwestycje wartości 55 mln złotych. To 13 dużych inwestycji, więc ze strony finansowej to rekordowy rok dla Lidzbarka Warmińskiego.

Jakie wydarzenia uznałby Pan za najważniejsze w minionych 12 miesiącach?

Uroczystość związana z nadaniem praw miejskich, gdzie mieliśmy od razu oddanie jednej z największych inwestycji, czyli amfiteatru wraz z zapleczem. Oprócz tego mieliśmy koncert polsko-amerykańsko-kanadyjski, „Czas na Ser”, a także Bitwa pod Heilsbergiem, duże wydarzenie. Nie zabrakło też tych sportowych, jak Bieg Kopernikowski czy wyścig rowerowy.

Rok 2018 to szereg inwestycji zrealizowanych w mieście. Jak one zmieniły Lidzbark Warmiński?

Przede wszystkim ta przestrzeń publiczna została wzbogacona o szereg infrastruktury, takiej jak park miejski, a także bulwary, suchą fosę zagospodarowaliśmy, przygotowywaliśmy się i wykonaliśmy termomodernizację szkoły podstawowej, potężna inwestycja, prawie 6-milionowa, gdzie nakład dajemy na ochronę środowiska, zmniejszanie emisji CO2 i kosztów utrzymania. Oczywiście drogi – to element, który modernizowaliśmy, przygotowujemy się do infrastruktury uzdrowiskowej i tutaj park nad Symsarną został wykonany i oddany.

Jakie są plany na rok 2019? Na rozwój w jakich przestrzeniach będziecie stawiać?

Będziemy starali się w głównej mierze iść w kierunku inwestycji miękkich, podpisaliśmy już umowy na dotacje – aktywizacja zawodowa, społeczna naszych mieszkańców. Będą trzy projekty, wkład finansowy będzie też na termomodernizację mieszkań i domów. Także infrastruktura uzdrowiskowa i transport niskoemisyjny.

Czego życzyłby Pan miastu w nowym roku?

Przede wszystkim tego, żeby nasze marzenia i pragnienia się spełniły; żebyśmy żyli w zgodzie i poszanowaniu drugiego człowieka, i żebyśmy czerpali jak najwięcej radości z tego, że w Lidzbarku Warmińskim możemy mieszkać, ze sobą współpracować i rozwijać to miasto wspólnie.